Pisa Üniversitesi

9
Pisa Üniversitesi

Pisa Üniversitesi

Pisa Üniversitesi, 1343 yılında kurulmuştur. İtalya’nın ve Avrupa’nın en eski ve önde gelen üniversitelerinden biridir .

Pisa Üniversitesi, tarım, astrofizik, bilgisayar bilimi, mühendislik, tıp ve veterinerlik sektörlerinde yirmi bölüm ve üst düzey araştırma merkezleri bulunan bir kamu kurumudur. Ayrıca Üniversitenin, Ulusal Araştırma Kurulunun Pisan Enstitüleri, ulusal ve uluslararası öneme sahip birçok kültür kurumu ve özellikle 19. Yüzyılda Pisa’da hızlı bir genişleme sürecinden geçen bilgi teknolojisine dayalı endüstrilerle yakın ilişkileri vardır. bin dokuz yüz altmışlı ve yetmişli yıllar.

Pisa Üniversitesi resmi olarak 1343’te kuruldu, ancak bazı bilim adamları kökeninin 11. yüzyıla kadar uzandığını iddia ediyor.

 Pisa Üniversitesi’nin web sitesi

Neden Pisa Üniversitesi’nde Eğitim Almalısınız?

Galileo Galilei, üç Nobel ödülü sahibi ve iki Fields madalyası sahibi üniversitenin önemli mezunları arasındadır. İtalya’nın en iyi üç üniversitesinden biridir (ARWU). Pisa Üniversitesi artık ünlü bir modern öğretim ve araştırma merkezi olarak kabul edilmektedir. Pisa, uluslararası öğrencilere güzel ve heyecan verici bir ortamda İtalya’nın zengin tarihini ve kültürünü keşfetme ve eğitim alma konusunda hayatta bir kez karşılaşabilecekleri bir fırsat sunmaktadır. Şehirdeki bölümlerin neredeyse büyük çoğunluğu, dünya çapında Eğik Kule olarak bilinen şehrin kalbinde yer almaktadır. Stratejik coğrafi konumu, uluslararası havaalanı ve mükemmel demiryolu bağlantıları sayesinde İtalya’nın ve Avrupa’nın diğer bölgelerine hafta sonu ziyaretleri mümkündür.

Pisa’yı İtalya’nın kültürel ve tarihi başkenti Toscana’da olduğu için seçen öğrenci çoktur. Toskana, tarih ve kültür açısından gerçekten zengin bir bölgedir ve Pisa da dahil olmak üzere gerçekten büyüleyici yerlere sahiptir. Pisa da çok bunaltıcı değil, oldukça küçük olması , İtalya’da yaşamayı pek bilmeyen ve ana dili olarak İtalyanca konuşmayan bir Erasmus yada Üniversite öğrencisi için gerçekten oldukça büyük bir avantaj, çünkü çok kolay değil. kaybolmak ve Toskana aksanını anlamak da diğerlerine göre çok daha kolaydır (Napoletani e Siciliani’ye alınmayın). Aynı zamanda ülkenin merkezinde olduğundan tüm ülkeyi oradan gezmek gerçekten çok kolay. Biz , İyi insanları ve harika yemekleri olan sevimli küçük bir şehir olarak tanımlayabiliriz.

Pisa Üniversitesi (Unipi) Konumu

İtalya’da Pisa kentinde bulunan Pisa Üniversitesi, bu şehrin merkezinde yer alan bir eğitim kurumudur. Pisa şehri ise İtalya’nın Toscana bölgesinde yer almaktadır. Üniversitenin ana kampüsü, Arno Nehri’nin yakınında  büyük ve modern bir kampüstür.

Pisa Üniversitesinde ne okumalı ?

Pisa Üniversitesi tarım , fizik , bilgisayar bilimi , mühendislik , tıp ve veterinerlik alanlarında 20 bölüm ve üst düzey araştırma merkezlerinden oluşmaktadır. Doktora programlar genellikle bölümler tarafından sağlanır ve düzenlenir.Öğrencilere Yönelik Olanaklar ve Yaşam Tarzları

Birçok kültürel ve sosyal etkinlik öğrencilerimize açıktır. Üniversitede, Pisa’nın çeşitli eğlence seçeneklerine ek olarak çeşitli etkinlik ve etkinlikler düzenleyen 40 öğrenci organizasyonu bulunmaktadır.

Öğrencilerin yararlanabileceği olanaklardan bazıları şunlardır:

  • WIS! Pisa Üniversitesi’nin uluslararası öğrenci kayıt ofisidir. Bireylerin oturma izni, vergi kodu, sağlık sigortası, banka hesabı ve konaklama almalarına yardımcı olur. Üniversitelerdeki yemekhaneler
  • Üniversite Spor Merkezi (CUS)
  • 17 kütüphane
  • Oryantasyon, danışmanlık ve kariyer hizmetlerinin tümü mevcuttur.

Pisa’da öğrenci yaşamı nasıl?

Pisa’da öğrenci yaşamı oldukça yoğundur . Buradaki üniversiteler gerçekten çok iyi, dolayısıyla akademik açıdan her zaman yapılacak çok iş var. Ancak üniversitenin bu kadar tanınmış olması, her zaman birçok ilginç konuşma ve etkinliğin devam ettiği anlamına geliyor. Şehrin eğlence yönü oldukça rahat. İnsanlar genellikle ya gece kulüpleri için Floransa gibi daha büyük bir şehre giderler ya da sadece le piazze’de veya oradaki eğlence mekanlarında sosyalleşirler. Üniversite ve Erasmus öğrencileri için AEGEE ve ESN olmak üzere iki ana grup bulunmaktadır. Her ikisi de çok misafirperver ve İtalya’nın diğer bölgelerine ara sıra yapılan geziler de dahil olmak üzere haftalık olarak katılabileceğiniz birçok eğlenceli etkinlik var. Profesörler de genel olarak oldukça yardımcı oluyorlar.

Pisa Üniversitesi Burs 

Üniversitenin uluslararası öğrencilere İngilizce akademik teklifini tanıtmak amacıyla, Pisa Üniversitesi, İngilizce öğretilen on dört Yüksek Lisans Derecesinden birine veya İşletme ve Ekonomi Dışı İşletme Lisans Derecesine kabul edilen uluslararası öğrencilere 24 başarı bursu vermektedir.

  • Eğitimin ilk yılı net 6.000 Euro  tutarındadır ve üniversite ücretlerinden muafiyete sahiptir.
  • Yüksek Lisans derecesi için ikinci eğitim yılı: Net 8.000 Euro  artı öğrencinin minimum 25/30 notuyla en az 36 CFU kredisini tamamlaması durumunda üniversite ücretlerinde %50 indirim.
  • Lisans derecesinin ikinci ve üçüncü yılları: Net 8.000 Euro  artı öğrencinin ilk yılda en az 36 CFU kredisini ve ikinci yılda 96 CFU kredisini tamamlaması durumunda Üniversite ücretlerinde %50 indirim Asgari not 25/30.

Burs, kazananların Pisa’ya varıp oturma vizesine başvurmaları ve Pisa Üniversitesi’ne kaydolmalarından sonra verilecektir.

Pisa Üniversitesi öğrencileri için Konaklama

Pisa Üniversitesi kampüs temelli bir üniversite değildir ve binaları ve bölümleri şehrin geneline yayılmıştır. Konaklama açısından, öğrenciler genellikle şehirdeki birçok emlakçı aracılığıyla veya Üniversitenin her bir bölümündeki duyuru panolarına asılan ilanlara bakarak konaklama bulurlar.Öğrenciler genellikle bir daireyi diğer İtalyan veya uluslararası öğrencilerle paylaşırlar. Bir oda kiralamanın maliyeti, kamu hizmetleri maliyetleri ve binanın bakımına ilişkin genel giderlerin bireysel payı hariç olmak üzere ayda yaklaşık 250,00/350,00 Euro’dur.Buna ek olarak Pisa Üniversitesi’nin şehirdeki çeşitli konaklama tesisleriyle yaptığı anlaşmalar sayesinde Pisa Üniversitesi öğrencileri ve misafirleri artık konaklama fiyatlarında bir dizi indirim ve promosyondan yararlanabiliyor. Residence Le Benedettine, Abitalia Tower Plaza oteli ve Residence San Rossore tarafından özel fiyatlar sunulmaktadır. Üniversite öğrencileri ve misafirleri, Pisa’daki diğer birçok tesisin yanı sıra Hostel Pisa Villa Giulia’da, Residence Tulipan’da ve Pensionato Universitario’da da odalar bulabilirler. “Giuseppe Toniolo”.

Pisa Universitesi hakkında sıkça sorulan sorular

Pisa Üniversitesi’ne girmek ne kadar zor? 

Bu İtalyan yüksek öğretim kurumu, %20 ila %30 arasında değişen kabul oranlarıyla son derece ayrıcalıklıdır. Dünyanın her yerinden öğrencilerin başvurması teşvik edilmektedir.

Pisa Üniversitesi İngilizce eğitimli programlar sunuyor mu?

Evet, Pisa Üniversitesi uluslararası öğrencileri için Mühendislik, Araştırma, Bilim, Yönetim, İşletme ve Araştırma alanlarında İngilizce programları sunmaktadır.

MBA’e başvuran adayın deneyime ihtiyacı var mı?

Hayır, başvuru sahibinin Pisa Üniversitesi’ne kabul edilebilmesi için iyi derecede İngilizce bilen bir lise veya mezuniyet mezunu olması gerekir. MBA için önceden deneyim gerekmemektedir.

İtalya eğitim danışmanlığı

Siz de İtalya’da eğitim almak, Pisa Üniversitesi, İtalya eğitim danışmanlığı ile ilgili iseniz bize 0 212 261 28 88 ‘den ulaşabilirsiniz. İtalya’da eğitim yolculuğunuzda şimdiden başarılar dileriz.

Bir cevap yazın